Inverter w klimatyzatorach

Data dodania: 08.02.2010

System inverterowy pracuje w oparciu o sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowując ilość czynnika chłodniczego do warunków panujących w pomieszczeniu.

Inverter w klimatyzatorach.

System inverterowy pracuje w oparciu o sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowując ilość czynnika chłodniczego do warunków panujących w pomieszczeniu. W przypadku klimatyzatorów, technologia inverterowa stopniowo zwiększa lub zmniejsza moc klimatyzatora w zależności od wydajności potrzebnej do ochłodzenia lub ogrzania pomieszczenia.
Jeśli w pomieszczeniu jest za ciepło, klimatyzator pracuje na większej mocy, aby szybko doprowadzić do oczekiwanej temperatury, po czym, inaczej niż w przypadku klimatyzatorów z konwencjonalną sprężarką, płynnie zmniejsza moc, utrzymując zadaną temperaturę. Analogicznie sprawa wygląda w trybie grzania.


Zalety technologii inverterowej w porównaniu do klimatyzatorów z konwencjonalną sprężarką:

- szybsze osiągnięcie żądanej temperatury,
- czas rozruchu zmniejszony o 1/3,
- eliminacja cykli załączania/wyłączania, dzięki czemu nie występują skoki napięcia,
- redukcja kosztów energii o 1/3,
- brak wahań temperatury,
- wydłużona trwałość podzespołów klimatyzatora.

W ofercie firmy POLMAR znajdują się klimatyzatory inverterowe w pełnej gamie modeli japońskich firm: Daikin, Fuji Electric i Toshiba.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje na temat klimatyzacji, prosimy o kontakt z pracownikami naszej firmy - Kontakt. (wg)

 

 

© Polmar - Klimatyzacja, Budownictwo, Audyt Energetyczny - Zielona Góra. Created by: DWD Systems.